כמה עולה לנו לחיות בישראל‎‎?

רו"ח משה פרג

רו"ח משה פרג

לקוחות יקרים!

אני מצרף לכם כתבה שפורסמה במגזין דה-מרקר שבדקה את עלויות המחייה השוטפות עם כמה משפחות בישראל (משפחות שגרות במקומות שונים בישראל). מעניין מאוד לקרוא אותה ולהשוות לעלויות המחייה שלכם.

אגב, כפי שרובכם יודעים, אני מאלה שמאמינים ודוחפים אחרים לשמירה על הוצאות מחייה נמוכות ככל האפשר, מתוך אמונה של דרך חיים. כשאני מביט בעגלות העמוסות לעייפה של אנשים בסופרמרקט, אני ממש נפעם מכמויות הקניות המיותרות. ישנם אנשים שטוענים כנגדי שחיים רק פעם אחת ולפיכך צריך לחיות את החיים במלואם. יש לי טענה אחת נגדית ופשוטה – כל מי שמכיר אותי אישית יודע שאין כמוני לחיות את החיים במלואם (ואף כתבתי על זה ספר “שבעת הדברות החדשים”), וכל זה במקביל לחיים צנועים יחסית.

עצה קטנה – דאגו תמיד לחסוך מדי חודש, כלומר להוציא פחות ממה שאתם מרוויחים (לרבות החזר הלוואות). החשבון הוא פשוט – אם אחד מרוויח 10,000 ש”ח בחודש ומוציא 11,000 ש”ח, הוא יוצר לעצמו “חור” של 1,000 ש”ח בחודש. יגיע יום והוא יצטרך לקחת הלוואה כדי להחזיר את החוב, ואז יצטרך לחיות ברמה של 9,000 ש”ח לחודש (2,000 פחות ממה שהוא רגיל). עדיף לחיות כל הזמן ברמה של 9,500 בחודש ולחסוך 500. נכון?

חיבוק חם!

נושאים קשורים שעלולים לעניין אותך

עדכונים שוטפים 6.10.2021‎‎

לקוחות יקרים! להלן עדכונים שוטפים בנושאי חקיקה וכו’: 1.      התקנת דלקנים בכלי רכב – רבים מכם קראו בעיתונים על הכוונה לחייב את בעלי העסקים מחודש נובמבר 2021 להתקין דלקנים

קרא עוד »
דילוג לתוכן